Pikantne szczegoly powstania ramy emes-racing

Jan 16, 2011 at 12:09
by Boleslaw Zaras  

Pragniemy wyjaśnić "Pojawienie" się podobnej ramy w katalogu pewnej tajwańskiej fabryki.Gdyby nie ona projekt najpewniej po teraz nie ujrzał by światła dziennego.

Jak sami wiecie bez kooperacji z tajwanem nie da się wiele zdziałać, a już na pewno nie uzyskać dobrej jakości materiału czy hydroformowanych rur. Dlatego też opracowanie było realizowane wspólnymi siłami z w/w firmą tajwańską. Niestety z powodu braku funduszu nie mogliśmy zastrzec pierwszego prototypu, co zaowocowało jego obecnością w materiałach reklamowych w/w firmy.

Generalnie tak to wyglądało, z tym że to My dostarczyliśmy projekt tego, co miało by być i dobraliśmy rury, oni połączyli to w całość dobrali rozmiary i kształt elementów cnc, przeliczyli, porobili testy i analizy oraz wyprodukowali prototyp. jak wiadomo nie robią tego za darmo - więc poszliśmy na kompromis.

Prototyp po testach został odesłany do nich, a następnie wyprodukowana seria przed produkcyjna.

Poniewaz jednak ksztalt w/w elementów zawieszenia nadal nas nie zadowalał podjęliśmy decyzję, iż te elementy wytwarzane będą w polsce a tylny trójkąt i przedni spawany w tajwanie. Montaż końcowy i malowanie oczywiście odbywać bedzie się w polsce.

Jeśli chodzi o współpracę z tajwanem to nie uważamy tego za niedorzeczność. Gdyby nie ona projekt najpewniej po teraz nie ujrzał by światła dziennego.
Must Read This Week


2 Comments

  • + 1
 Teraz już chyba wątpliwości wszystkich użytkowników z forum dhz zostały wyjaśnione...Smile
  • + 1
 Mam taka nadzieje Wink

Post a CommentYou must login to Pinkbike.
Don't have an account? Sign up

Join Pinkbike  Login
Copyright © 2000 - 2018. Pinkbike.com. All rights reserved.
dv56 0.025187
Mobile Version of Website