Pinkbike will be undergoing scheduled maintenance on May 29 at 9pm PST for up to 6 hours. We apologize for any inconvenience caused during this time.
Powered by Outside

Co wybrac???

Forum Polski :: Sprzęt
Co wybrac???
Author Message
Posted: Dec 11, 2007 at 14:04 Quote
Szczerze to spec też spawa np. bighity na taiwanie, razem z giantem Razz

Posted: Dec 11, 2007 at 14:19 Quote
na tajwnie spawaja bo to jest tania sila robocza i prawie wszystkie ramy sa tam spawane ale tylko dc sie do tego przyznaje ale dc pisze o tym ze kazda ram jest sprawdzana i zadna lipa nie przejdzie dlugie czy krotkie to nie ma znaczenia tylko wtedy czw gwara jest cala... bo te czy te jesli maja dobre lozyska to wytrzymaja, ns pekaja choj iwe czemu ns jestz najlepszej stali robiony 4130 peka bo sieroty spawac nie umia i ramy maja material zmeczony dc robi z aluminium najwyrzszej jakosci 7005 plus obrubka t6 czy t5 mniejsza z tym dodatkowo do aluminium jest dodany SKAND co zapobiega po spawaniu takiej ramy zmeczeniu materialu na spawach i potem puzniejszemu pekaniu a stral Cr-Mo 4130 nie posiada tego skaldnika. rocznie powiem wam chlopy z teg co czytalem jest produkowane 2tony SKANDU a zapotrzebowianie jest na 5 ton. z czego 5% idzie na ramy a reszta na sprzent militarny i kosmiczny. to tyle z histori materialu

Posted: Dec 12, 2007 at 2:00 Quote
bonku, to ze ramy sa robione na tajwanie to nic nie znaczy, nie wazne jest miejsce wyprodukowania tylko jakosc maszyn w fabryce itp. Marzocchi przeniósl niedawno fabryke na taiwan i nie wydaje mi sie zeby mialo sie cos zmienic na gorsze. A stery z dlugimi miskami sa przeciw owalizowaniu sie glówki ramy, a co do twojej teorii na temat nadwyzki produkcyjnej sterów z dlugimi miskami - to ze kupuje DC nie znaczy ze kupie stery z zaprzyjaznionego Da Bomb'a czy Prodigy (nie wiem czy prodigy ma w ogóle dlugie stery). Ja teraz kupilem stery neco

Posted: Dec 12, 2007 at 2:03 Quote
haker6754 wrote:
...z tym dodatkowo do aluminium jest dodany SKAND co zapobiega po spawaniu takiej ramy zmeczeniu materialu na spawach...
gdzies ty wyczytal o skandzie w ramach DC Confused btw. skand dodaje sie do spawów zeby nie pekaly.

Posted: Dec 12, 2007 at 5:08 Quote
donleon wrote:
Szczerze to spec też spawa np. bighity na taiwanie, razem z giantem Razz

Spawa a nie wybiera z ich katalogu...

Posted: Dec 12, 2007 at 7:16 Quote
no to powiedz czemu dc cocker jest taki drogi musi go dodawac tzn. skand DM nie dodaje i dual slalom 3 peka na nich a kosztoje 550zl.

Posted: Dec 12, 2007 at 7:17 Quote
amadi przeciez napisalem tez o pekaniu czytac musisz dokladniej... ha

Posted: Dec 12, 2007 at 7:38 Quote
pewnie każdy robi na scandium.... jebie mnie to szczerze.

Cocker nie jest drogi....jest drogi jak na polskę.

DC słynie z gównolitu.

Posted: Dec 12, 2007 at 9:28 Quote
Na polske t wszystko jest drogie....

Posted: Dec 12, 2007 at 11:20 Quote
DC słynie z gównolitu, NS zamiast krzywić się, pękają, inne za drogie albo za tanie. Matko, to już na czym jeździć? Jakoś tego nie pojmuję, dlaczego w Polsce te marki sa tak popularne skoro to taki shit. Przeciez inne firmy istnieja. Cenami sie bardzo nie róznią a jednak ludzie kupuja w/w i jakos smigaja? czyz nie ? Takie psioczenie nie ma sensu, bo jaki sprzet by nie byl, kazdy da sie rozwalic. To tylko zalezy od "talentu" ridera. Oczekujesz wiele od roweru to musi byc drogi. I to bardzo. A wiekszości chyba nie stać aby wywalic 20 tys na dwa koła. Chyba ze masz sponsora. Jesli tak to gratuluje i zazdroszcze. pozdro.

Posted: Dec 12, 2007 at 13:02 Quote
cooker + monster idzie jeszcze sie zalapac na dobrego popatrz popytaj dtego obrecze mavica sprawdzony sprzet

Posted: Dec 12, 2007 at 14:06 Quote
oldShoolBiker wrote:
cooker + monster idzie jeszcze sie zalapac na dobrego popatrz popytaj dtego obrecze mavica sprawdzony sprzet
Niee tylko nie monster, dobrze ze wycofali to z produkcji.

Posted: Dec 12, 2007 at 14:25 Quote
dakosmo, bo lepiej niż cockera kupić używanego letoya4 np. z francji....nie? 24bikes Razz

Posted: Dec 13, 2007 at 4:01 Quote
donleon wrote:
dakosmo, bo lepiej niż cockera kupić używanego letoya4 np. z francji....nie? 24bikes Razz
oo to jest pomysl ! tylko orientujesz sie ile to kosztuje ??

Posted: Dec 13, 2007 at 5:57 Quote
wtym momencie chodzilo mi o dh to monster bysie nadał jezdizlem wyprobowalem pozjezdzałem ja tam nienarzekam wybrredny niejestem ale kto jak woli


 


Copyright © 2000 - 2024. Pinkbike.com. All rights reserved.
dv56 0.018993
Mobile Version of Website