Powered by Outside

Single Speed

Forum Polski :: Sprzęt
Single Speed
  • Previous Page
  • Next Page
Author Message
Posted: May 13, 2008 at 5:32 Quote
mam pytanie , chce dokupic sobie to do bika http://allegro.pl/item359328271_reduktor_redukcja_reduktorek_do_single_speed.html
no i nie wiem czy jak bede mial takiego "singla" to czy bedzie mi sie oska w piascie giac??

Posted: May 13, 2008 at 6:47 Quote
To nie ma nic do gięcia osiek, porostu zamiast kasety będziesz miał jedna zębatkę.



(Można rozebrać kasetę i lekko podpiłować ząbki te, które ułatwiają zrzucanie łańcucha. Kolega tak jeździ i nie zauważyłem różnicy pomiędzy tym, co chcesz kupić a tym, co można zrobić samemu)


Cool Cool Cool Cool

Posted: May 13, 2008 at 8:18 Quote
No racja zrobić można samemu z podkładek od kasety albo rurki pcv i jednej zebatki, te z kasety sa zazwyczaj cieńsze niż do ss (2,3mm) i czasami mozna ząbki pogiąć czy połamać. Druga sprawa to zalezy jaką masz piaste i haki w ramie. Jesli masz pionowe to przydałby sie napinacz na hak przerzutki albo łańcuch z pół ogniw żeby dobzrze łańcuch napiąć. Jak masz poziome to problem znika bo mozesz sobie dowolnie ustawić i łańcuch napiąć ale jak masz piaste na szybkozamykacz to może ci sie koło przestawiać więc lepsza byłaby piasta z ośką na śruby. Smile

Posted: May 16, 2008 at 12:54 Quote
ha sobie zrobiłem single speda z wolnobiegu i jest git maszyna,

Posted: May 16, 2008 at 13:08 Quote
Tylko uwarzaj, żeby zębatka nie przecięła bebenka piasty... ja tak miałem Razz

Posted: May 20, 2008 at 1:55 Quote
z tym pytaniem można sie udać do amadiego ... ściągnoł kasete kupił właśnie to co pokazałeś i śmiga na tym ... jest bardzo zadowolony bo spadła mu waga nie ma co sie urwać .... 8D

  • Previous Page
  • Next Page

 


Copyright © 2000 - 2024. Pinkbike.com. All rights reserved.
dv65 0.096706
Mobile Version of Website