Powered by Outside

problem z kolem???

Forum Polski :: Sprzęt
problem z kolem???
  • Previous Page
  • Next Page
Author Message
Posted: May 24, 2008 at 13:32 Quote
Mam problem z kolem bo kiedy jade to co chwila strzela w piascie przedniej cos jakby metela się pod wplywem temp kurczyl i rozszerzal;(

Posted: May 25, 2008 at 7:33 Quote
a jakie masz łożyska w piaście?

Posted: May 26, 2008 at 9:18 Quote
Jesli kulki to żadne problem, rozkrecach, czyscisz kulki, dajesz nowy smar, składasz z powrotem i dobzre ustawiasz konusy. jak maszyny to nie wiem może łozysko poszlo czy cos wiec trzeba by bylo caly wymienic albo tez dac nowy smar.

Posted: May 26, 2008 at 12:24 Quote
Jeśli masz maszyny to znaczy że masz pogięte łożyska i albo musisz je zmienić albo od razu całą piastę

Posted: May 26, 2008 at 12:35 Quote
Od razu nowy rower niech kupi :-/ nawet jesli maszyny nie domagaja to można szybko i tanio je "odnowic" trzeba tylko te uszczelki podważyć, wrzucić do rozpuszczalnika czy bezyny oczyszczonej. Wyczyścić pedzelkiem, poczekać aż wyschnie i nałozyc nowego smaru. Łożyska pracuja jak nówki Smile

Posted: May 26, 2008 at 12:56 Quote
Ja też tak miałem w łożyskach kulkowych.
1. Rozkręciłem piastę
2. Wyczyściłem tak że można było się w niej przejżeć
3. Kupiłem nowe "koszyczki"
4. Zamontowałem
5. Nasmarowałem
jeżdżę już długo... Uważaj bo jak nic z tym nie zrobisz to mogą Ci miski popękać a tego normalnie sie nie wymienia

Posted: May 26, 2008 at 12:57 Quote
jesli to maszynki to radze je wymienic po prostu ( w pierwszym lepszym metalowym powinny bycWink ) ja po tygodniu rozjebalem lozyska w mojej ns coaster single i wydawala z siebie te same odglosy a po zmianie lozysk jezdze juz prawie rok bez zastrzezenSmile

Posted: May 26, 2008 at 13:02 Quote
Łożysko maszynowe w odpowiednim sklepie to koszt od 3-7zł... Ja dałem 5.50zł za łożysko do supportu

Posted: Jun 3, 2008 at 13:12 Quote
Dzięki wyczyscilem na blysk zmienilem kulki nasmarowalem i pięknie pracoje ( jak na kolkiSmile

  • Previous Page
  • Next Page

 


Copyright © 2000 - 2024. Pinkbike.com. All rights reserved.
dv56 0.116104
Mobile Version of Website