Block user

Recent

proxx kovaldesign's photo
Jun 12, 2012 at 11:04
Jun 12, 2012
Pytanie po co XT do singla... W sensie jak dla mnie szkoda marnować potencjał trójrzędówki... Ale to tylko moje zdanie. Z tego, co ostatnio obserwuję, to odosobnione :)

proxx kovaldesign's photo
Feb 2, 2012 at 11:05
Feb 2, 2012
No właśnie tego się obawiałem jak się bardziej przypatrzyłem, że moja teoria może wziąć w łeb. A dziwne, bo to przecież miałoby sens. Jeśli kombinować, to w jakimś konkretnym celu... Dziwne. Przekonałeś mnie, do ch.. z takimi zabawami. Widać tylko po to, żeby stylistycznie pasowało do nowych "pogiętych" hydroformowanych ram. Całe szczęście, że mnie nie ciągnie w te rejony, mam swojego wysłużonego Firexa 3.3 i dopóki się nie rozpadnie, dopóty go nie zmienię.

proxx kovaldesign's photo
Feb 2, 2012 at 7:53
Feb 2, 2012
But combining cranks with chainrings other than stock or Shimano aftermarket isn't what designers and engeneers are aiming for. I mean they don't care Race Face doesn't fit, because they want you to buy another Shimano when it wears out anyway. Still, being regular doesn't make other cranksets stronger, lighter or stiffer. I guess they aren't. Take a closer look and think about the motion and momentum that is involved here. Irregular spider arms support the largest chainring in a way it shouldn't be able to move counter-clockwise even when bolts aren't there (but of course it would fall off easily). This means less momentum is transferred through bolts and more through the beefy spider itself. And the whole crankset is shaped similar to most disc brake rotors. It all increases power transfer. You might say you don't care, but if that's the case why do you upgrade your bike parts in the first place? Being an engeneer I assure you there's more going on with this design than meets the eye. W zasadzie czemu piszę do Polaka po Angielsku? HGW, ale skoro już napisałem... W każdym razie nie jestem w 100% pewien co do tego kształtu pająka, nie mogę ocenić położenia środka tej krzywizny na podstawie zdjęcia. Jeśli leży na osi, to podparcia wcale nie ma i jest ona rzeczywiście bezużyteczna. Ale wydaje mi się, że podparcie jest.

proxx kovaldesign's photo
Feb 2, 2012 at 5:57
Feb 2, 2012
True. There's always something cool about plain old-school bike parts. On my roadbike I got a crankset that looks almost the same as this old Deore and I love it (though it's not Shimano and it lacks stiffness a bit, but it's light). I'm no expert and I haven't done any research, but those curves on new XT might be not only a designer thing - I think they are mostly for structural purposes, like increasing stiffness while still remaining light.

proxx kovaldesign's photo
Jan 28, 2012 at 2:26
Jan 28, 2012
Szosowcy? Pics or it didn't happen. Konkretne przykłady, nazwiska z ekip ProTour + zdjęcia. Jeśli zasłyszałeś to od grupki znajomych amatorów szosy, to nie rozpowiadaj, proszę. Zawodowe ekipy, które w dobie kryzysu walczą o przetrwanie, nie mogą pozwolić sobie na zmarnowanie nawet jednego watta, więc raczej wiedzą, co robią. Jak wyobrażasz sobie platformę do szosówki? But z gumową podeszwą i piny? :D C'mon! W szosówce musi być duża powierzchnia styku, a przede wszystkim sztywne materiały. Tak czy inaczej COŚ MUSI TRZYMAĆ tę stopę, prawda? Czy to jest tarcie, czy zatrzask - idea jest ta sama. Zwróć uwagę, jak na PB pojawiają się infomerciale fantastycznych pedałów MTB z czternastoma rzędami pięciomilimetrowych pinów. Wszystko, żeby zapewnić choć namiastkę trzymania przez zatrzask... Uważam, że platforma/spd to jest indywidualna sprawa i przekonywanie kogoś za czy przeciw nie ma żadnego sensu. Na szosie jeżdżę w SPD, w góralu używam platform, a wcale nie jeżdżę jakiegoś hardkoru. Moja opinia jest taka, że do jakkolwiek cięższego MTB raczej lepiej pasują platformy. Jednak jeśli kiedyś zobaczę, że racing-XC albo szosowcy przechodzą na platformy, to mi kaktus na dłoni...

proxx kovaldesign's photo
Jan 27, 2012 at 0:37
Jan 27, 2012
czyli jednak. łożyska ścierają oś i u Ciebie widać to samo. zerżnęło jedną powierzchnię i już dobrało się do drugiej. chodzi mi o tą "fazkę" na samym krańcu tej części osi, która jest na Twoim zdjęciu. widać na oko znaczną chropowatość i nieregularność - to nie jest przejście technologiczne, albo było, ale zostało dodatkowo zjechane. to wynik tarcia. nie porównuj z drugim pedałem, bo tam pewnie masz tak samo. jeśli chcesz porównywać, to z nowym egzemplarzem. co do linka z single tracka to gość chyba nie do końca ma rację, przekrój A i B raczej nie powinien mieć dokładnie tej samej średnicy (inaczej łożysko nie ma powierzchni oporowej), ale tu pewności nie mam. jednak widać znaczne starcie i szczerze mówiąc mnie to nie dziwi. nie słyszałem, żeby stopy tytanu były używane jako trzpienie łożysk ślizgowych. tak to już jest, jak się, z przeproszeniem, wszędzie wpierdala tytan i alu. a wystarczyłoby dać na ośkę w łożyskowanym miejscu opaskę z odpowiedniego materiału.. kilka gramów, a pedały by jeździły do końca świata. a tak - droższy stop, pedały za parę ładnych dolarów, użytkownik się cieszy, bo lekkie, ale co z tego? u Ciebie stal, ale widać też nie taka, jak należy. jeśli CB takie rzeczy robi, to szanuj zęby - zmień producenta pedałów.

proxx kovaldesign's photo
Jan 26, 2012 at 9:04
Jan 26, 2012
Dziwne... W sensie ośka wygląda dziwnie, konkretnie to przewężenie. Na moje oko wygląda, jakby najpierw coś ją dobrze przeszlifowało po obwodzie.

proxx mikelevy's article
Jan 11, 2012 at 9:49
Jan 11, 2012
Atherton GT Fury Test Bike
you gotta be kidding, right? I mean she's nice and all that, but really, no one better around?... or is that you only need one female and some comment space to start being an a**... nvm, PB says I have to keep it civil. btw here come the neg props, but I don't care.
proxx kovaldesign's photo
Jan 1, 2012 at 12:49
Jan 1, 2012
o.0 aluminiowe wkręty? powaga? nie boisz się o zęby?

proxx RichardCunningham's article
Nov 1, 2011 at 13:08
Nov 1, 2011
Tech Tuesday - Install and Adjust Pedal Cleats
@mtnbker395 if you happen to get a chick naked and she has a foot like the person in the pic, then just run away :D
Load more...
You must login to Pinkbike.
Don't have an account? Sign up

Join Pinkbike  Login
Copyright © 2000 - 2020. Pinkbike.com. All rights reserved.
dv65 0.014765
Mobile Version of Website